صفحه شخصی حسین خراسانی   
 
نام و نام خانوادگی: حسین خراسانی
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی عمران
تاریخ عضویت:  1392/08/24
 روزنوشت ها    
 

 نخستین مسابقات برنامه نویسی آنلاین برگزار می شود بخش عمومی

1

نخستین مسابقات برنامه نویسی آنلاین برگزار می شود

نخستین دوره مسابقات برنامه نویسی آنلاین (کدکاپ) با همکاری آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.


به گزارش خبرنگار مهر، از آنجایی که یکی از مهم‌ترین مهارت‌های مورد نیاز یک فرد در زندگی فردی و اجتماعی‌اش، مهارت حل مسئله است، راه‌های مختلفی برای کسب این مهارت وجود دارد که یکی از موثرترین راه‌های افزایش این مهارت، از طریق برنامه‌نویسی است.

در این راستا مسابقات برنامه نویسی آنلاین شریف (کدکاپ) با هدف ترویج دانش برنامه‌نویسی و تشویق افراد مخلتف در جامعه به یادگیری و استفاده‌ از زبان‌های برنامه‌نویسی، در سطح کشور برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند با شرکت در این مسابقه‌، ضمن رقابت در یک لیگ برنامه‌نویسی و دریافت جوایز ارزنده، از برنامه‌های آموزشی آن نیز بهره مند شده و با کسب مهارتهای برنامه نویسی به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای تبدیل شوند.

تمامی افراد برنامه‌نویس و یا علاقه‌مند به یادگیری برنامه‌نویسی می‌توانند در مسابقه‌ کدکاپ شرکت کنند. سوالات در سطح‌های مختلف از آسان به سخت سطح‌بندی شده‌اند و زمینه‌ پیشرفت مخاطبان با حل سوال‌های ساده و آمادگی برای سوال‌ها سخت فراهم شده است. کدکاپ شرایط را برای حضور کسانی که دانش برنامه‌نویسی‌شان کم بوده و می خواهند بر مهارت برنامه‌نویسی‌شان بیفزایند نیز فراهم می‌کند و آن‌ها را برای حضور در مسابقات بعدی و همچنین آمادگی برای محیط کاری برنامه‌نویسی آماده می‌کند.

ثبت نام برای شرکت در نخستین دوره مسابقات برنامه نویسی آنلاین از طریق نشانی http://www.codecup.ir تا ۳۰ بهمن ماه ادامه دارد و مسابقات از ۱۵ اسفندماه آغاز و تا اول اردیبهشت ماه ۹۵ ادامه خواهد داشت. مسابقات حذفی نیز به مدت ۲۰ روز از اول اردیبهشت ماه برگزار می شود و در نهایت فینال مسابقات ۲۰ اردیبهشت ۹۵ و اختتامیه و اعلام نفرات برتر ۳۰ اردیبهشت سال ۹۵ خواهد بود.

در این مسابقات از زبان‌های Python, C, C++, Java پشتیبانی می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند به وسیله‌ هر کدام از زبانهای ذکر شده، در مسابقات شرکت‌کنند. همچنین با توجه به اینکه این مسابقات از تعداد زیادی مسابقه تشکیل شده‌است، این امکان وجود دارد که شرکت کنندگان برای هر مسابقه از هر چند زبان برنامه‌نویسی که لازم است استفاده کنند.


سایت اصلی: www.codecup.ir
برگرفته از: خبرگزاری مهر

سه شنبه 29 دی 1394 ساعت 10:36  
 آراء    
 
 نظرات